mersanaLogo ×
ورود/ثبت نام دسته بندی ها رویدادها جستجو درباره ما دعوت از دوستان قوانین و مقررات
لینک پیش نمایش مدت زمان ویدیو تعداد بازدید زمان انتشار
06:00 62 1397/07/12 13:35

کودکانی که دیگران را کتک میزنند رایگان

کودکم دست بزن دارد

وقتی در مهمانی نشسته ایم فرزند دو ساله ام ( کودکم) بچه های دیگر را کتک میزند

پسر / دختر دو ساله ام من و همسرم را کتک میزند

حتما همه ی شما تا به حال این جمله ها را برای یکبار هم که شده یا شنیده اید یا حتی خودتان به عنوان والدین با این موضوع برخورد کرده اید که فرزندتان در برخورد با شما یا دوستش یا اطرافیان عصبانی شده یا کتک زده. اما اینکه آیا گفتن این جمله که کودک من دست به زن دارد و یا اینکه کودک من پرخاشگر است صحیح است؟

کتک زدن و دست بزن در کودکان

خب ما قبل از هرکاری شما را به یک چالش دعوت میکنیم ، به سوالات زیر پاسخ دهید و ببینید چه وجه مشترکی بین شما و کودکتان وجود دارد

ترس

چشم های خود را ببینید و اگر میتوانید کودک درونتان را فعال کنید، فرض کنید در جای نا امنی قرار دارید و حس میکنید در هرلحظه ممکن است آسیبی به شما برسد واکنش شما در مقابل کسانی که به سمت شما میایند چیست؟

یادگیری از دیگران

حال فرض کنید که شما میخواستید موضوع جدیدی را از والدین یا فردی که مسئول آموزش شماست یاد بگیرید اما او به خاطر آنکه نتوانسته اید به درستی یاد بگیرید یا اشتباه یاد گرفته اید و کارتان را اشتباه انجام داده اید شما را تنبیه میکنند یا میزنند؟ شما وقتی بخواهید با دیگران صحبت کنید و به آن ها چیز جدیدی یاد بدهید الگویی به جز والدین دارید؟

چالش ما به پایان رسید حالا در نظر بگیرید فرزند شما که دیگران را زده چندبار در این موقعیت قرار گرفته، هرچند شاید ما نتوانیم از دید او دنیای اطراف را بنگریم

از شما دعوت میکنیم که ویدیوی بالای صفحه را به طور کامل نگاه کنید و تا جای ممکن آن را به کار ببندید. به علاوه ما در ویدیویی به کامل به موضوع پرخاشگری در کودکان پرداخته ایم.

رضا ببری
رضا ببری
رضا ببری که مدیر مسئول کلینیک مددکاری اجتماعی مهرآذر است . او فوق لیسانس مددکاری اجتماعی از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی است.و علاوه بر مدیریت کلینیک به صورت حضوری در ارتباط با مهارت زندگی ، خانواده، ازدواج ، کودک و نوجوان و موفقیت مشاوره ارائه میکند. او فردی متعهد، مهربان و وقت شناس است.